• Adresa: Praha 4 Krč
  • Nad Obcí I 14/369
  • Otevírací doba:
  • PO - PÁ: 8:00 - 16:00

Kácení dřevin

Nabízíme

Kácení pomocí stromolezecké techniky

Kácení pomocí vysokozdvižné plošiny

Volné kácení

Havarijní služba

Frézování pařezů

Povolení ke kácení stromu

Posudek zdravotního stavu stromu

Zmlazovací, zdravotní a výchovné řezy

V nutných případech nás neváhejte okamžitě kontaktovat.

Jsme Vám k dispozici 24 hodin - 7 dní v týdnu - celý rok.

Rizikové kácení stromů

Rizikovým kácením stromu označujeme situaci, kdy strom svými parametry neumožňuje jednorázové pokácení ze země. Každý strom má jiný tvar, růst, vlastnosti, rozložení koruny, náklon a mnoho dalších faktorů ovlivňujících kácení. Stejné je to i s místem kácení (poloha okolních stromů, terén, povětrnostní podmínky), a proto každý strom vyžaduje před pokácením individuální přístup, obhlídku a zvážení případných rizik. Nejsnadnější případ je kácení rovných přímých stromů s pravidelnou korunou i kmenem, které bohužel tvoří jen mizivou část naší práce. Obtížnost a riziko se v první řadě odvíjí od druhu a typu stromu. Vždy se snažíme najít pro Vás finančně nejvýhodnější možnost, a proto jen ve vyjímečných případech volíme práci z plošiny. Plošinu využíváme tehdy, kdy je pohyb v koruně příliš riskantní.

Bezpečnost při kácení rizikových stromů:

Arboristika, kácení stromů a výškové práce patří mezi nejrizikovější práce po celém světě a rizikové kácené obzvlášť. Bezpečnost je u nás vždy na prvním místě, neboť dokážeme vnímat rizika s touto prací spojené. Vzhledem k práci ve výškách v kombinaci s motorovou pilou a spouštěním někdy až 300kg částí torza stromů se vystavujeme vysokému riziku úrazu, poškození majetku či smrti. Proto používáme certifikované bezpečností stromolezecké a horolezecké vybavení.

Ke stažení:

 

Pokud se chcete podívat na naší práci nebo aktuální dění firmy, podívejte se na náš facebook.

Kontaktujte nás

Jmenuji se Filip Veleba a jsem zakladatel firmy VELFIS s.r.o. . V oboru zahradnických služeb se pohybuji profesionálně od roku 2009. Předtím jsem pracoval jako prodejce v zahradnictví, jezdil sekat trávníky sousedům, zakládal zahrady přátelům apod. V roce 2017 jsem díky většímu počtu zakázek musel přejít z OSVČ na s.r.o. Kdyby vás zajímalo co to je za název ,,VELFIS",tak je to jednoduše VELebaFIlipSlužby . Za tu dlouhou dobu jsem nasbíral spoustu zkušeností a získal si spoustu spokojených zákazníků. Moje motto je rychle,profesionálně a bez starostí a ke každé zahradě se snažím přistupovat ,,jako by byla moje" a proto s maximální pečlivostí s naším teamem děláme vše co máte na srdci.

V kontaktním formuláři můžete popsat Vaše požadavky.